Ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία στη συμμετοχή και στην οργάνωση το 2ο Τουρνουά μπάσκετ 3 ΟΝ 3 χθες Παρασκευή 15 Ιουλίου 2016. Ξεκίνησε την Τρίτη 12 Ιουλίου 2016.
Παρακάτω τα αποτελέσματα: To τουρνουά Ξεκίνησε τη Τρίτη 12 Ιουλίου. Πργματοποιήθηκαν 40 αγώνες και συμμετείχαν 20 ομάδες με 80 αθλητές και αθλήτριες .
Μαζί αγωνίστηκαν 3 ομάδες της «BASKET ACADEMI” από το VEROLI της Ιταλίας .Την επιτυχημένη οργάνωση είχε το τμήμα μπάσκετ του Ξανθου και ψυχή της ήταν οι επικεφαλείς της γυναικειας ομάδας Μαρία Μαραβέλια-Μαστροπέτρου και Ειρήνη Καμπόσου-Γρύλλη. Για πρώτη φορά λειτούργησε το ηλεκτρονικό χρονόμετρο.
ΝΙΚΗΤΗΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ 3 ON 3 ΠΑΤΜΟΣ 2016
ΔΙΑIΤΗΤΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΓΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΚΑΛΥΜΝΟ
ΠΑΙΔΙΚΟ
1Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΠΑΠΠΑΣ ΕΜΠΟΡΙΟ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: OLYMPIC PATMOS
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΛΙΓΚΙΩΝΗΣ
2) ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΑΝΕΛΗΣ
3) ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ
4) ΘΑΝΑΣΗΣ ΕΛΙΣΣΑΙΟΥ
2Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΠΟΥΛΙΕΖΟΣ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: THE KING OF LIONS
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΡΑΤΑΣ
2) ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΛΕΟΥΔΗΣ
3) ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΓΙΑΜΑΙΟΣ
4) ΛΟΥΚΑΣ ΒΙΟΛΕΝΤΗΣ
3Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: CHRIS CAFÉ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: Ν.Μ.Α.
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΕΙΡΗΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΙΧΕΛΛΗ
2) ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΟΣΣΥΒΑ
3) ΣΕΜΕΛΗ ΓΚΑΒΑΙΣΕ
4) ΑΛΚΙΝΟΗ ΓΚΑΒΑΙΣΕ
ΕΦΗΒΙΚΟ
1Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: THE BADDEST
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΡΥΛΛΑΚΗΣ
2) ΡΙΒΑΛΝΤΟ ΜΠΟΥΤΣΑΪ
3) ΜΑΡΜΑΡΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
4) ΜΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
2Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: SCALA HOTEL
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ:
ΠΑΙΚΤΕΣ
1) ΓΡΥΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2) ΓΡΥΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3) ΓΟΡΓΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΜΕΛΤΕΜΙ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ:
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΜΗΣ (ΣΑΡΑΝΤΗ)
2) ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΡΥΛΛΑΚΗΣ
3) ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΜΗΣ (ΜΑΝΩΛΗ)
4) ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ
1Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΣ Ο.Ε.
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: GIANT GYROS
ΠΑΙΚΤΕΣ
1) ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΚΛΕΑΝΘΗ
2) ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΑΝΝΑ
3) ΜΠΟΥΤΣΑΪ ΑΜΕΡΙΛΝΤΑ
2Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ROUGE ΠΑΠΠΑ ΣΠΕΡΑΝΤΖΑ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: PATMOS BULLS
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΙΝΑ
2) ΧΑΪΝΤΑΡΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ
3) ΜΠΑΧΑ ΟΥΡΑΝΙΑ
4) ΜΠΟΥΤΣΑΪ ΤΖΟΑΝΝΑ
3Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΣΠΙΤΙ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: NEVROS
ΠΑΙΚΤΕΣ
1) ΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΚΕΛΑ
2) ΜΙΚΕΛΛΗ ΣΤΕΛΛΑ
3) ΜΠΛΟΥΚΑ ΣΟΦΙΑ
4) ΓΡΥΛΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΑΝΤΡΙΚΟ
1Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΜΠΑΧΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: SLASH AMIGOS
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΜΠΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2) ΣΤΡΑΤΑΣ ΙΑΚΩΒΟΣ
3) ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4) ΜΠΑΧΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΑΛΩΝΙ
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: BASTET ACADEMY
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) MARCO REMZI
2) PIER PAOLO CESTRA
3) MATTEO PALLIA NOLI
4) DAVIDE BIANCHI
3Η ΘΕΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΣ: STELIOS CAFÉ GELATERIA
ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ: ΟΚΛΑΧΩΜΑΤΑ
ΠΑΙΚΤΕΣ:
1) ΒΛΑΧΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
2) ΚΛΕΟΥΔΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ
3) ΓΡΥΛΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
4) ΝΙΚΟΣ ΛΑΓΚΑΣ