patmosweb330

elin330

aegeanlab

Μαθητής του ΓΕΛ Πάτμου μεταξύ των βραβευθέντων από τη Λέσχη Lions Ρόδου

vravefsi bizasΗ Λέσχη Lions Ρόδου, η οποία δραστηριοποιείται στη Ρόδο τα τελευταία 52 χρόνια, με μεγάλη κοινωνική και ανθρωπιστική προσφορά, για 17η συνεχή χρονιά, σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, βράβευσαν , τον πρώτο μαθητή/τρια της Γ΄ Λυκείου απ’ όλα τα σχολεία του Νομού Δωδεκανήσου (βάσει της βαθμολογίας της Β΄λυκείου).

Φέτος, οι εκδηλώσεις πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 4 Μαρτίου 2017, στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου και την Κυριακή 5 Μαρτίου 2017, στην αίθουσα του κινηματοθεάτρου «Metropol multicinema». Σύμφωνα με το πρόγραμμα:

1. Το Σάββατο 4 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκε συνδιάσκεψη των μαθητών, θέμα:
«Αριστεία: μία ελπιδοφόρα στάση ζωής ή μία αλυσιτελής διάκριση;». Η Συνδιάσκεψη θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου Ρόδου, το Σάββατο 4 Μαρτίου 2017, στις 18:00. Τις εργασίες της Συνδιάσκεψης θα παρακολουθήσει ο καθηγητής της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, κ. Χριστόφορος Χαραλαμπάκης, ο οποίος θα είναι και ο Κεντρικός ομιλητής στην εκδήλωση βράβευσης την Κυριακή 5 Μαρτίου. Μετά το πέρας των εργασιών της Συνδιάσκεψης, η Λέσχη Lions Ρόδου, δεξιώθηκε τους μαθητές και τους γονείς, σε αίθουσα του Ξενοδοχείου Mediterranean.

2. Την Κυριακή 5 Μαρτίου, παρουσία των Αρχών, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του κινηματοθεάτρου Metropol Multicinema η τελετή βράβευσης, με ένα πολύ ενδιαφέρον πρόγραμμα.

Μεταξύ των μαθητών που επιβραβεύτηκαν είναι και ο μαθητής του ΓΕΛ Πάτμου Μιχελλής Ιωάννης του Δημητρίου και της Χριστίνας με βαθμό 19,1


Οι μαθητές και μαθήτριες όλων των σχολείων της Δωδεκανήσου, που βραβεύτηκαν, είναι:

1. 1ο ΓΕΛ Ρόδου Δαμουλάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ και της Ανέτας με βαθμό 19,8
2. 1ο ΓΕΛ Ρόδου Έλληνα Ιωάννα - Στυλιανή του Κων/νου και της Φανής με βαθμό 19,8
3. 1ο ΓΕΛ Ρόδου Μπόκα - Χειμωνέτου Μαρία του Φωτίου και της Άννας με βαθμό 19,8
4. 1ο ΓΕΛ Ρόδου Σοκορέλος Σωτήριος του Μιχαήλ και της Ζωής - Τσαμπίκας με βαθμό 19,8
5. 2ο ΓΕΛ Ρόδου Μισσός Μιχαήλ - Κυριάκος του Ιωάννη και της Σταματίας με βαθμό 19,8
6. 3ο ΓΕΛ Ρόδου Κεραμέας Νικόλαος του Νεκταρίου και της Δέσποινας με βαθμό 19,6
7. 4ο ΓΕΛ Ρόδου Γονιδάκη Χάρις του Αντωνίου και της Βασιλικής με βαθμό 19,7
8. Ιδιωτικά Εκπ/ήρια Ρόδου "ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ" Αλεβίζος - Αθανάσιος του Δημητρίου και της Μαρίας με βαθμό 19,9
9. Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια Ρόδου "ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ" Καρίκης Ιωάννης του Ηλία και της Αικατερίνης με βαθμό 19,9
10. Εκπαιδευτήρια "ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ" Καντιδενού Ελένη του Μιχαήλ και της Μαρίας με βαθμό 19,8
11. Μουσικό Γυμνάσιο Ρόδου Κοντάκου Θεοδώρα - Ρέα του Αναστασίου και της Ελισάβετ με βαθμό 19,7
12. 2ο ΕΠΑΛ Ρόδου Καλαφάτης Νικόλαος του Πέτρου και της Ασημίνας με βαθμό 18,0
13. ΓΕΛ Αρχαγγέλου Παπαντωνίου Ανθούλα του Παύλου και της Τριανταφυλλιάς με βαθμό 19,8
14. ΓΕΛ Αφάντου Χαρτερού Σταματία του Νικολάου και της Αφροδίτης με βαθμό 19,8
15. ΓΕΛ Ιαλυσού Θεοδωράτου Δέσποινα του Σπυρίδωνος και της Ευαγγελίας με βαθμό 19,8
16. ΓΕΛ Κρεμαστής Μπακάλης Γεώργιος του Κων/νου και της Αικατερίνης με βαθμό 19,8
17. ΓΕΛ Σορωνής Διακολαμπριανού Μαριέττα του Ηλία και της Γεωργίας με βαθμό 19,4
18. Γυμνάσιο Γενναδίου Λ.Τ. Μανκόλλι Πάολα του Βλαντιμίρ και της Νταλλέντυσε με βαθμό 19,6
19. Γυμνασίων Έμπωνας Λ. Τ. Μουζουράκης Μιχαήλ του Βασιλείου και της Δέσποινας με βαθμό 16,6
20. ΕΠΑΛ Παραδεισίου Διακάκης Στέφανος του Παναγιώτη και της Μαρίας με βαθμό 16,2
21. ΕΠΑΛ Παραδεισίου Σουμπερνίτσκι Βαντίμ του Βασίλι και της Αικατερίνα με βαθμό 16,2
22. 1ο ΓΕΛ Κω Πατατούκου Μαρία του Νεκταρίου και της Χριστίνας με βαθμό 19,9
23. 2ο ΓΕΛ Κω Χατζηνικολάου Δημήτριος του Αλκιβιάδη και της Ειρήνης με βαθμό 19,7
24. 2ο ΓΕΛ Κω Φρατζάκης Χαράλαμπος του Μιχαήλ και της Νεκταρίας με βαθμό 19,7
25. ΓΕΛ Αντιμάχειας Φώτης Νικόλαος του Ιωάννη και της Μαρίας με βαθμό 20,0
26. 1ο ΓΕΛ Καλύμνου Μαγκούλια Νικολέτα του Εμμανουήλ και της Μαρίας με βαθμό 19,8
27. 2ο ΓΕΛ Καλύμνου Βούης Θεόφιλος του Βασιλείου και της Πολύμνιας με βαθμό 19,8
28. 2ο ΓΕΛ Καλύμνου Μάγκου Σαββίνα του Δημητρίου και της Αικατερίνης με βαθμό 19,8
29. ΓΕΛ Απερίου Καρπάθου Καραναστάση Ιωάννα - Μαρία του Αναστασίου και της Ελισάβετ με βαθμό 19,0
30. ΓΕΛ Λέρου Αποδουλιανάκη Ελένη - Ελευθερία του Γεωργίου και της Φωτεινής με βαθμό 19,6
31. ΓΕΛ Πάτμου Μιχελλής Ιωάννης του Δημητρίου και της Χριστίνας με βαθμό 19,1
32. Γυμνάσιο Αστυπάλαιας Λ.Τ. Ποδότα Αντωνία του Αντωνίου και της Ειρήνης με βαθμό 18,7
33. Γυμνάσιο Λειψών Λ.Τ. Ήσυχος Νικήτας του Νεκταρίου και της Νεκταρίας με βαθμό 16,7
34. Γυμνάσιο Νισύρου Λ.Τ. Σβύνος Γεώργιος του Νομικού και της Καλλιόπης με βαθμό 19,5
35. Γυμνάσιο Κάσου Λ.Τ. Βρετού Σοφία του Ανδρέα και της Μαρίας με βαθμό 19,3
36. Γυμνάσιο Τήλου Λ.Τ. Πιέτρι Νικόλα του Παλ και της Μαρτε με βαθμό 18,8
37. Γυμνάσιο Χάλκης Λ.Τ. Σεγκανάκου Ερμάντ του Φερντινάντ και της Πρανβέρα με βαθμό 17,0
38. Πανορμίτειο Γυμνάσιο Σύμης Λ.Τ. Γεωργίου Ελευθέριος του Χρήστου και της Ζωοπηγής με βαθμό 18,9
39. Πανορμίτειο Γυμνάσιο Σύμης Λ.Τ. Κρητικού Δημήτριος του Ιωάννη με βαθμό 18,9
40. Πανορμίτειο Γυμνάσιο Σύμης Λ.Τ. Κακακιός Νικήτας του Λουκά και της Ευαγγελίας με βαθμό 18,9
41. Πανορμίτειο Γυμνάσιο Σύμης Λ.Τ. Μαραβέλλια Κυριακή του Νεκταρίου και της Ειρήνης με βαθμό 18,9

Η Οργανωτική Επιτροπή της Λέσχης, ολοκληρώνει την επεξεργασία του προγράμματος, το οποίο θα ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες, καθώς και τα ονόματα των μαθητών/μαθητριών που θα παρουσιάσουν την εισήγησή τους στη Συνδιάσκεψη.
Για τους μαθητές/μαθήτριες από τα νησιά, καλύπτονται τα έξοδα μετακίνησης τους καθώς και η διαμονή τους, μαζί με ένα συνοδό, από τη Λέσχη, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και τους υποστηρικτές της εκδήλωσης.

Αναζήτηση

like us on facebook

Πρωτοσέλιδα


Google translate

enfrdeitptrues

PATMOS RADIO 91

Δείτε επίσης

patmosnewsbanner01

dimotikos

Μέλος του

aegeanmedia

editorial2ed

banner2019

rent KATERINA WEB

H MAGEIA WEB 2s

Try-Gyro

rent KATERINA WEB

keridis-sima

patmosmonastery

Έντυπα

1111

Copyright Warning

copyscape-banner-white-160x56
Protected by Copyscape

Η αναπαραγωγή / αναδημοσίευση άρθρου ή περιεχομένου είναι ευπρόσδεκτη εάν συνοδεύεται με το hyperlink www.patmostimes.gr