Διψήφιο νούμερο για τη Νέα Δημοκρατία στο νομό μας. Ενσωμάτωση: 08-07 07:59 383/383 100,00 %
Κόμμα %
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 41,29
ΣΥΡΙΖΑ 29,73
Κίνημα Αλλαγής 10,38
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ 3,86
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 3,69
Κ Κ Ε 3,20
ΜέΡΑ25 3,01
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 1,70
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 1,01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ 0,69
Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ 0,48
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ 0,40
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ 0,23
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α- 0,19
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό) 0,08
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 0,03
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 0,03
Οι εκλεγμένοι και οι ψήφοι των υποψηφίων στη Δωδεκάνησο ανά κόμμα στα τελικά αποτελέσματα
Ν.Δ.
1 | ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία | 15.596 |
2 | ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου | 11.751 |
3 | ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη | 8.759 |
4 | ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου | 8.584 |
5 | ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Εμμανουήλ | 7.831 |
6 | ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Διονυσίου | 3.474 |
ΣΥΡΙΖΑ
383/383 100,00 % |
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου | 12.428 | |
2 | ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά | 5.640 | |
3 | ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη | 4.991 | |
4 | ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ | 3.877 | |
5 | ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΝΝΥ του Ιωάννη | 2.365 | |
6 | ΓΙΑΝΝΑΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Νικολάου | 1.974 | |
7 | ΓΚΑΣΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου | 1.866 |
ΚΙΝΑΛ
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά | 5.128 | |
2 | ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Παναγιώτη | 2.170 | |
3 | ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΒΑΪΟΣ του Νικολάου | 1.892 | |
4 | ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Νικολάου | 1.787 | |
5 | ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη | 827 | |
6 | ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Φραγκίσκου | 488 | |
7 | ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Αποστόλου | 486 |
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΓΑΒΑΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου | 1.115 | |
2 | ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στεφάνου | 1.020 | |
3 | ΙΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου | 741 | |
4 | ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δαμιανού | 741 | |
5 | ΦΑΙΝΕΚΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Ευθυμίου | 415 |
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
Υποψήφιος | Ψήφοι | |
---|---|---|
1 | ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μερκουρίου-Μιχαήλ | 1.082 |
2 | ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Μιχαήλ | 937 |
3 | ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ | 788 |
4 | ΚΩΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ του Παντελεήμων | 520 |
5 | ΤΖΕΛΕΠΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Απόστολου | 369 |
ΚΚΕ
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Κωνσταντίνου | 769 | |
2 | ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ του Νικολάου | 670 | |
3 | ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΕΑΝΩ του Εμμανουήλ | 590 | |
4 | ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Νικολάου | 546 | |
5 | ΓΟΥΡΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Νικολάου | 517 | |
6 | ΚΡΙΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παύλου | 360 | |
7 | ΦΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γεωργίου | 311 |
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη | 910 | |
2 | ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου | 640 | |
3 | ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη | 568 | |
4 | ΚΟΔΕΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ηλία | 393 | |
5 | ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεμιστοκλή | 344 |
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΠΑΝΑΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Μιχαήλ | 889 | |
2 | ΣΑΒΒΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου | 620 |
Υποψήφιος | Ψήφοι | ||
---|---|---|---|
1 | ΜΙΧΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ | 173 | |
2 | ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη | 171 | |
3 | ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Ιωάννη | 142 | |
4 | ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου | 115 | |
5 | ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου | 86 | |
6 | ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Νικολάου 74 |